214Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

En iyi İletişim ile Söylenmiş Sözler

iletişim kurarak dünyanın her yerine hem sesini hemde o güzel iletişim sözlerini söyleyerek güzel zamanların tadını çıkarabilmiş olursunuz.

İnsanlar genellikle birbirlerinden nefret ederler çünkü birbirlerinden korkarlar; birbirlerinden korkarlar çünkü birbirlerini tanımazlar; birbirlerini tanımazlar çünkü iletişim kurmazlar; iletişim kurmazlar çünkü sınıflara ayrılmışlardır.


Martin Luther King
Etkin iletişimde bulunabilmek için hepinizin dünyayı farklı şekilde algıladığımızın ve bu algılamalarımızı diğerleriyle iletişimimizde rehber olarak kullandığımızın farkına varmalıyız.
Anthony Robbins
Cümleler hafif kalıyor yaşadıklarımın ağırlığı karşısında. İşte bu yüzden susmak; bu aralar en çok kullandığım iletişim şekli.
Uğur Gökbulut
İletişim deniz gibidir. Kişilere göre farklı formüller uygulamak zorundasınız. Bir gün iki metrelik suya dalarsınız, bir gün on beş metreye dek tek nefesle inersiniz.
Ahmet Şerif İzgören
Konuşmak, hele yazmak yalnızca karşımızdakiyle iletişim değildir; sözcüklerin bilincimize ve bilinçaltımıza sürekli gönderdiği uyarılarla akan ve kendimizle, iç dünyamızla kurduğumuz bir iletişimdir aynı zamanda.
Erendiz Atasü
Ürün ve hizmet kalitesinden bahsediyoruz, peki ya ilişkilerimizin kalitesinden, iletişim kalitesinden, birbirimize karşı verdiğimiz sözlerin kalitesinden ne haber.
Max de Pree
Sözcükler en zayıf iletişim aracıdır. Yanlış yorumlamaya, yanlış anlaşılmaya en açık olandır. Neden mi böyle? Sözlerin doğasından. Sözler, yalnızca birtakım gürültülerdir; duyguların, düşüncelerin, deneyimlerin yerini alan gürültüler. Semboller, işaretler… Gerçekler değil.
Neale Donald Walsch
İletişimi etkin kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimleri ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilir.
George Shinn
Bazılarıyla kaliteli iletişim kurabilmenin tek yolu, onlarla araya mesafe koymaktan geçer.
Akilah Azra Kohen
Gülümseme iki insan arasında kurulan hem ilkel hem de uygar bir iletişimdi onun için. Birbirine gülümseyen iki insan, saniyenin onda birinde dudaklardan gözlere sirayet eden mutluluk pırıltısıyla birbirlerine saygılarını, sevgilerini iletirler. Hiçbir sahteliği olmayan bu alışverişte mutluluk elle tutulabilen, gözle görülebilen bir şeye dönüşür.
Kahraman Tazeoğlu
İnsanın ruhunun sırlarını çözmeye çalışan psikoloji ilminin, en sevdiğim kavramı ”empati”dir. İletişim hangi boyutta olursa olsun, empati ile yaklaştığımız zaman anlayışlı olmaya başlarsınız ..
Sait Çamlıca
Çocuklar duyarak, yani hissederek iletişim kurarlar. Çocuk bir ruh okuyucusudur. Karşısındakinin ne söylediğini değil, ne söylemek istediğini anlarlar.
Adem Güneş
Sağlıklı bir ilişki içine giren tarafların ilk uyması gereken kural, karşılıklı birbirlerini değerli görmek ve kabullenmek, bununla birlikte iletişim ve etkileşim kanallarını sonuna kadar açık bulundurmaktır.
Ahmet Kalkan
Çocuğunuza güvenin; onda sınırlar ve sorumluluk bilinci geliştirmenin tek yolu, ona güvenmekten geçer. Ona güvenin ve onunla sürekli iletişim içinde olun.
Doğan Cüceloğlu
Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz,
Söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz,
Karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu,
Anlamak istediği, anladığını sandığı,
Dolayısıyla insanlarının birbirini anlaması için bir çok ihtimal var.
Sylviane Herpin
Yalnızdım, kendi dünyama hapsolmuştum, diğerleriyle iletişim kuramıyordum; varlığımı onların varlığından ayıran, beni onların hayatı ve faaliyetleri dışında tutan camdan bir duvar vardı sanki.
Christy Brown
İnsanları geçimsiz yapan sevgisizliktir.
Birbirine düşman eden iletişimsizliktir.
Güzellikten yana ne varsa yok eden ilgisizliktir.
Konfüçyus
İletişimdeki en önemli unsur söylenmeyenleri duymaktır.
Peter Drucker
İnsanlar karşılıklı olarak birbirlerinden ne beklediklerini düpedüz söyleseler, herhalde hayatta karlı ve daha memnun olurlardı.
Goethe
Yalanla ‘iletişim’ kurmak
ve yalanı ‘yutturmak’ bir başarı değildir.
Sadece yenilginin ertelenmesidir.
Neale Donald Walsch
Dünyada birbiriyle hiç iletişimi olmayan birçok kültürün, çareyi ve umudu havaya, gücü ve kederi toprağa, saflığı ve şifayı suya yöneltmesi tesadüf olamaz elbette. Ayrıca bir de ateş var ki tutku ve cehennem, ışık ve güneş de onda gizli…
Buket Uzuner
İletişim güçtür, iletişimi etkili kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimlerini ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilirler.
Anthony Robbins
Küçükken hayvanlarla konuşsam ne ilginç olur diye düşünürdüm,
Meğer yıllardır iletişim kurabildiğim bir sürü hayvan varmış.
Özdemir Asaf
Etkili iletişim iki yönlü bir süreçtir, bir verici ile bir alıcı arasındaki düşünce alışverişidir. Her bir tarafın bu sürece katılımı geçmiş deneyler, değerler, ihtiyaçlar ve duygulardan çıkan kişisel algılamalara dayanır.
Bingaman
En büyük iletişim problemimiz:
Anlamak için dinlemiyoruz.
Cevap vermek için dinliyoruz.
Metin Hara
Kendini tanımayan, kendini unutan insanın kendi kendisiyle iletişimi kopar, kendine yabancılaşır; bu durum çevresine de yansır ve çevresiyle olan insani iletişim kopar. Bunun sonucu kalabalıklar içinde yalnızlaşan insandır.
Ali Rıza Bayzan
Baharın geldiğini bir tomurcuğu her gün gözleyerek bir gün patlayıp yeşilini güneşe ve bize gösterdiğini bilemeyeceğiz.Neden?Vaktimiz yok,tomurcuğa bakacak halimiz yok,tomurcukla aramızda iletişim yok.Tomurcuk,rüzgar,ağaç,kuş,toprak,bulut,yağmur vesaire ile iletişimimiz kesilmiştir.Artık birbirimizin dilinden anlamıyoruz.Korkunç.Çiçek açmış bir şeftali dalına trene bakar gibi yaban yaban bakan bir çocuk insana dehşet veriyor.
Mustafa Kutlu
Kişi, bağlamada iyi ise, halatın düğümlerine ihtiyaç yoktur, yalnızca kalbin arkadaşlığı yeter.
Lao Tzu
Bir dostluğun devamı için az çok aynı çizgide fikir birliği olduğu sürece, ayrı kentlerde ya da ayrı ülkelerde yaşamanız, yıllarca birbirinizi görmemeniz dostluğu hiç zedelemez. Buluşur buluşmaz, iletişim yeniden kuruluverir dakikasında.
Mina Urgan

Yazar : Emir
16 Kas 2018
365 Görüntüleme

Tags:


Gönder